Predstavenie

Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných

18.10.16
Okruh v maďarskom pohorí Börzsöny (Novohradské vrchy): to je 152-kilometrov, 7100 nastúpaných výškových metrov v časovom limite 30 hodín. Okruh nie sú klasické preteky, nie je stanovený štart, môže sa štartovať hocikedy a v ktoromkoľvek ročnom období.

Informácie o projekte

Základnou myšlienkou bolo utvoriť náročný okruh pre odolných a vytrvalých bežcov. Inšpiráciou organizátorov bol projekt Nolan´s 14. Prvá plánovaná trasa vznikla v pohoriach Pilis (Piliš) a Visegrádi hegység (Vyšehradské vrchy), ale zahŕňala príliš veľa obývaných plôch (miest). Preto sa organizátori a tvorcovia Okruhu zamerali na pohorie Börzsöny (Novohradské vrchy) a počiatočných 100 km neustále narastalo, ako sa snažili do okruhu zahrnúť všetky významné body na trase. Pomenovanie „Okruh“ si zvolili už počas plánovania trasy – a to vzhľadom na to, že ide o reálny okruh v pohorí, bez toho, aby sa trasa niekde križovala.

Pravidlá

 1. Je potrebné prihlásiť sa minimálne 10 dní pred štartom na e-mailovej adrese info@terepfutas.hu. Za jeden rok je možné štartovať dvakrát.

 2. Na okruhu sa v danom čase môže nachádzať iba jeden účastník (prípadne jedna dvojica).

 3. Je potrebné prejsť trasu v celej dĺžke, v smere hodinových ručičiek, a to v časovom limite 30 hodín.

 4. Trasu je možné absolvovať jedine bežecky. Nie je povolené použitie akéhokoľvek dopravného prostriedku.

 5. Okruh je možné absolvovať ako jednotlivec alebo dvojica.

 6. V prípade, že štartuje dvojica a jeden z dvojice Okruh nedokončí, nie je absolvovanie uznané ani druhému členovi dvojice (v tomto prípade nie je možné absolvovať ako jednotlivec).

 7. Účastník je povinný nahrať si trasu GPS zariadením, ktorý mu poskytne Terepfutas.hu.

 8. Nie je povolené použiť „pacera“. Na trati sa nemôže pridať spolubežec na ľubovolný úsek.

 9. Je povolené použitie „supportu“. V tomto prípade je potrebné pridať do poznámky „s pomocou“.

 10. Akékoľvek podvádzanie a nedodržanie pravidiel má za následok vylúčenie z podujatí organizovaných Terepfutas.hu.

Ocenenie

 1. Každý účastník, ktorý úspešne dokončí Okruh, získava medailu.

 2. Voľný vstup na podujatia organizované Terepfutás.hu (Trail Running Hungary)

  a) Účastník s najlepším časom má umožnený voľný vstup na všetky podujatia (po celý čas, kým sa nachádza na prvej priečke). Nie je možné presunúť voľné štartovné na iného účastníka. V prípade, že účastník príde o svoje prvé miesto, dostáva voľné štartovné na ľubovolných 10 podujatí. Voľné štartovné je platné po dobu dvoch rokov, je možné ho získať len raz a nie je možné ho presunúť na iného bežca. Ak sa účastník novým výkonom znova dostane na prvú priečku, opäť mu patria voľné vstupy na všetky podujatia, kým je jeho čas najlepší.

  b) Každý účastník, ktorý sa dostane do desiatky najlepších bežcov, získava voľný vstup na 10 podujatí podľa vlastného výberu. Voľné štartovné je platné po dobu dvoch rokov, nie je možné ho presunúť na iného bežca, a dá sa získať iba raz (na druhýkrát účastník získa 5 voľných vstupov).

  c) Každý účastník, ktorý sa nedostane do TOP 10, získava voľný vstup na 5 podujatí podľa vlastného výberu. Opäť platí, že je platné po dobu dvoch rokov, nie je možné ho presunúť na iného účastníka. Je možné ho získať dvakrát (na tretíkrát účastník voľné vstupy už nezískava).

Na stránke terepfutas.hu/a-kor nájdete informácie v maďarskom jazyku, ako aj výsledkovú listinu. Mapa a GPX súbor je k dispozícii na tomto odkaze.

V prípade otázok alebo prihlásenia sa môžete obrátiť v anglickom jazyku na organizátorov, a to na e-mailovej adrese info@terepfutas.hu.

Diskusné fórum
Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných 18/10/16 00:00 nová téma
Najnovšie články v sekcii
 
PR Festival Expedičná kamera 2017 Ačkoli je začátek roku a v našich končinách nyní vládne krásná ladovská zima, mnozí z vás přemýšlí nad tím, kam a za jakým dobrodružstvím vyrazí. A přesně v tomto vám pomůže další ročník filmového festivalu Expediční kamera. Svým … » viac 16/02/17 sponzorovaný článok Iné
Beh Zimný tréning - základ bežeckej prípravy Počas zimného obdobia sa často stretávame s otázkami: „V tomto počasí beháš?“ „Ako môžeš v tejto zime behať?“ Nie je to len o komfortnej zóne, ale aj o vhodnom oblečení a obuvi, ale najmä o psychickej stránke behu v zimnom období. Zima ... » viac 17/01/17 Erik Hübner Začíname
Správa Kremnické vrchy – novinky pre rok 2017 V raji bežeckého lyžovania na Slovensku, v Kremnických vrchoch, neostávajú miestni spať na vavrínoch a stále zlepšujú služby pre bežkárov. V zimnej sezóne 2015/2016 pribudla nová bežecká trať, Kordíky - sedlo Tunel (panelová cesta), a novinky ... » viac 04/01/17 Tomáš Trstenský Správy
Najnovšie články autora
 
Správa 4. Prešporský Ultra Trail + online výsledky Prešporský Ultra Trail (PUT) je diaľkový pochod a ultrabeh, určený pre všetkých ultrabežcov a turistov, ktorí chcú zažiť atmosféru jesenných lesov v okolí Bratislavy. Môže predstavovať tréning pred náročnými podujatiami v ČR, ale poskytuje … » viac 20/10/16 Valéria Jurkovská Správy
Predstavenie Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných Okruh v maďarskom pohorí Börzsöny (Novohradské vrchy): to je 152-kilometrov, 7100 nastúpaných výškových metrov v časovom limite 30 hodín. Okruh nie sú klasické preteky, nie je stanovený štart, môže sa štartovať hocikedy a v ktoromkoľvek ... » viac 18/10/16 Valéria Jurkovská Zaujímavosti
Reportáž Malokarpatská Vertikála 2016 + minúta po minúte V sobotu 15. októbra sa koná 5. ročník ultra trailu a diaľkového pochodu Malokarpatská Vertikála. Toto podujatie je špecifické najmä striedaním pomerne rýchlych „behateľných“ úsekov s náročnejšími úsekmi: skalnatý terén, vyšší sklon ... » viac 13/10/16 Valéria Jurkovská Správy
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných 18/10/16 00:00 nová téma
Verzia pre tlač
 • text  fakty  fotky  
Práve nás číta 854 ľudí
0.66