Reportáž

Nízkotatranská stíhačka 2013

24.07.13
Ďalší, v poradí 4. ročník Nízkotatranskej stíhačky je za nami a ako symbolickú bodku pridávame ešte krátke zhrnutie. Opäť padli ďalšie rekordy, kedy sa verejnosť začína zamýšľať, či pretekári potajomky nepoužívajú rogalo či štvorkolky, opäť sa stretlo množstvo vytrénovaných horských bežcov, fanúšikov a aj dobrovoľníkov ochotných vydať so seba všetko a ešte aj vytvárať správnu atmosféru.

Po troch rokoch zmena na prvej pozícii a nový rekord

Z pretekov sme prinášali priebežné výsledky a tak už je to každému jasné, ale predsa len si zhrňme, že najrýchlejšie hrebeň Nízkych Tatier prebehla slovenská dvojica Ivan Mudroň – Patrik Hrotek. Trasu prešli za 13:37 hod, čím vytvorili nový rekord týchto pretekov a zlepšili minuloročný víťazný čas o 1 hodinu a 4 minúty.

Minuloročný najlepší čas na 2. a 3. mieste bol tiež prekonaný. Trojnásobní víťazi pretekov v minulých rokoch Jozef Homola a Štefan Daňo prešli trasu za 14:03 hod.. Na treťom mieste sa umiestnil taktiež slovenský tím, Tomáš Kačmarčík a Zdenko Žuffa s celkovým časom 14:10 hod.

V kategórii zmiešaných družstiev zvíťazila slovenská dvojica Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica s celkovým časom 17:15 hod, čím prekonali minuloročný rekord v tejto kategórii o 1 hodinu a 3 minúty.

Na druhom mieste skončila česká dvojica Radek Eschler a Božena Kováčová s celkovým časom 18:04 hod.. Tretie miesto patrí slovenskej dvojici Viola Drenková – Jaroslav Janíček s časom 18:31 hod.

Na pretekoch štartovalo 90 súťažiacich / 44 dvojíc, vrátane tímov z Českej republiky, Francúzska a Lotyšska. Zo sedla Čertovica po zohľadnení eliminačného systému pokračovalo 25 družstiev, do cieľa prišlo 23 dvojíc.

Počasie vyšlo hádam najlepšie za celý čas existencie pretekov (keď zarátame aj nultý ročník, tak za 5 rokov) – bolo polooblačno a oblačno, žiadny dážď, žiadne búrky, len občasná hmla.

V nedeľu ráno pred cieľom - kolibou DAMI’sport na Donovaloch prebehlo slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdanie pohárov aj vecných cien.

Sponzori cien:
Outdoorline
Inov-8
Optimal
SVK Ultra trail

Finálne výsledky a fotografie sa nachádzajú aj na stihacka.hiking.sk a na Facebooku Stíhačky.

Organizátori – HIKING.SK (Ľubo a Soňa Mäkkí), TK Filozof (Rado Harach) ďakujú:

Spolupracovníkom na kontrolách:
Ivan Wlachovský, Pavol Olejník, Jozef Magát, Hana Trochanová, Tomáš Milička, Andrea Morongová, Matúš Morong, Juraj Mucha, Dana Junasová, Dušan Lacika, Tomáš Trstenský, Pavol Habrun, Róbert Hennel, Zdenka, Ivan Kováč, Andrea Námerová, Roman Kurdel, Michal Klas, Martin Klas, Darina Podoláková, Jozef Richnavský, Katarína Janechová, Dalibor Greguš, Daniela Vážna a Martin Jakubík.

Sponzorom:
Outdoorline
Inov-8
Optimal
Termovel
Buff
DAMI’sport Donovaly

Partnerom a ďalším inštitúciám a organizáciám, ktorí nám vyšli v ústrety:
Kamenná chata pod Chopkom
Útulňa Ďurková pod Chabencom
Penzión STIV Čertovica
Správa NAPANT-u
ZŠ Telgárt
OZ Lesy SR Beňuš
OZ Lesy SR Liptovský Hrádok

Pohľad pretekára si môžete prečítať v reportáži Riša Pouša na www.vetroplachmagazin.sk.

Za fotografie z pretekov ďakujeme dobrovoľníkom.

Online spravodajstvo z pretekov

Piatok 19.7.

19:15
Aktuálne z Telgártu - prebieha registrácia pretekárov.

21:45
Kontrola na Kráľovej holi na mieste, po krásnom západe slnka jasná obloha, fúka len máličko.

22:30
Predpovede počasia vyzerajú priaznivo, nemajú byť horúčavy, búrky ani dažde, maximálne ojedinelé prehánky v sobotu popoludní.

22:40
Všetci pretekári okrem dvojice Radoslav Gráč - Peter Svatík sa zaregistrovali. Finálne štartuje 45 dvojíc.

Sobota 20.7.

06:00
Pretekári odštartovali, 45 dvojíc je už na trase a bežia smer Kráľova hoľa.

07:00
Kráľova hoľa, prvá mužská dvojica Ivan Mudroň, Patrik Hrotek o 7:00

Ďalšie mužské dvojice:
Matej Fabšík - Matúš Vnenčák 7:02
Jozef Homola - Štefan Daňo 7:04
Matúš Mikovíny - Gabriel Izsak 7:05
Peter Kučera - Vlastimil Bukovjan 7:05
Michal Svedek - Tomáš Svedek 7:06
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard 7:06
Richard Pouš - Ivan Murín 7:06
Igor Šimon - Ján Pačka 7:07
Tomáš Kačmarčík - Zdenko Žuffa - 7:09
Martin Vnenčák - Martin Markech - 7:09
Dušan Krajčovič - Andrej Krno - 7:09
Michal Baďo - Michal Jakab - 7:10
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec 7:10
Jiří Lorenz - Petr Bloudek 7:10
Lukáš Pilař - Milan Mišák 7:10
Martin Píša - Filip Rek 7:10
Jakub Řídel - Miroslav Štrop 7:11
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéri 7:12
Martin Krajčovič - Robert Barčík 7:12
Boris Kotman - Peter Miklian 7:13

07:14
Kráľova hoľa, prvá zmiešaná dvojica Radek Eschler - Božena Kováčová o 7:14

Ďalšie zmiešané dvojice:
Michal Madaj - Jana Madajová 7:14
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková 7:15

07:15
Ďalšie mužské dvojice:
Petr Svačina - Kamil Pulicar 7:15
Thomas Lanzi - Julien Lanzi 7:15
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík 7:15
Peter Tomašovič - Peter Křivánek 7:17
Tomáš Zaplatílek - Juraj Školka 7:17
Hubert Muzika - Matúš Lopušný 7:18
Jozef Gorek - Radovan Machovič 7:18

07:18
Zmiešané dvojice:
Viola Drenková - Jaroslav Janíček 7:18
Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica 7:20
Branislav Devečka - Tereza Galiová 7:20

07:21
Muži:
Zdeněk Crha - Martin Průša 7:21
Tomáš Peti - Tomáš Babic 7:21

Zmiešané družstvá:
Petra Mücková - Michal Ryša 7:21
Kaspars Osis - Dace Linda 7:21
Stanislava Sojková - Andrej Vrbický 7:23
Fabien Domps - Magaly Da Silva 7:24

07:26
Muži:
Michal Jakubec - Vladimír Ravinger 7:26
Emil Páleník - Matej Páleník 7:28
Peter Čermák - Martin Slivka 7:29

Zmiešané tímy:
Tomáč Pešek - Ľudmila Borsíková 7:29
Jaroslav Koptiš - Lenka Váchová 7:36

07:26
Všetky družstvá prešli cez Kráľovu hoľu v limite.

08:00
Kontrola na Priehybe čaká na pretekárov, oblačno, okolo 10 stupňov C.

08:22
Štart zbalený, veľmi pekne ďakujeme ZŠ Telgárt za podporu!!!

08:38
Prvá dvojica na Priehybe - Ivan Mudroň - Patrik Hrotek

Ďalšie tímy:
Matej Fabšík - Matúš Vnenčák 8:48
Jozef Homola - Štefan Daňo 8:54
Tomáš Kačmarčík - Zdenko Žuffa 8:55
Peter Kučera - Vlastmil Bukovjan 8:56

08:57
Ďalšie mužské tímy na Priehybe:
Igor Šimon - Ján Pačka 8:57
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard 8:58
Michal Svedek - Tomáš Svedek 8:59
Zdeněk Cypra - Rostislav Filipec 9:00
Matúš Mikovíny - Gabriel Iszak 9:03
Martin Vnenčák - Martin Markech 9:04
Richard Pouš - Ivan Murín 9:04
Lukáš Pilař - Milan Mišák 9:06
Jakub Řídel - Miroslav Štrop 9:09
Jiří Lorenz - Petr Bloudek 9:11
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéry 9:12
Martin Krajčovič - Róbert Barčík 9:16
Michal Bado - Michal Jakab 9:16
Martin Píša - Filip Rek 9:17
Boris Kotman - Peter Miklian 9:18
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík 9:21
Róbert Muzika - Matúš Lopušný 9:28

Družstvo Dušan Krajčovič - Andrej Krno odstúpilo z pretekov.

09:21
Zmiešané družstvá:

Prví sú: Radek Eschler - Božena Kováčová 9:21
Milan Madaj - Jana Madajová 9:22
Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica 9:25
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková 9:27

10:00
Aktuálne počasie na Čertovici: 16 st. C, zamračené, cez hrebeň sa prevaľujú oblaky, neprší. Kontrola sa chystá na nápor pretekárov.

10:27

Ďalšie mužské družstvá na Priehybe:
Thomas Lanzi - Julien Lanzi 9:37
Tomáš Zaplatílek - Juraj Školka 9:42
Zdeněk Crha - Martin Průša 9:44
Petr Svačina - Kamil Pulicar 9:46
Peter Tomašovič - Peter Křivánek 9:47
Michal Jakubec - Vladimír Ravinger 9:49
Jozef Gorek - Radovan Machovič 9:51
Tomáš Peti - Tomáš Babic 9:52
Peter Čermák - Martin Slivka 10:04
Emil Páleník - Matej Páleník 10:16

Zmiešané družstvá:
Viola Drenková - Jaroslav Janíček 9:37
Kaspars Osis - Dace Linde 9:45
Branislav Devečka - Tereza Galliová 9:46
Petra Mücková - Michal Ryba 9:46
Fabien Domps - Magaly Da Silva 9:54
Stanislava Sojková - Andrej Vrbický 10:11
Tomáš Pešek - Ľudmila Borsíková 10:13
Jaroslav Koptiš - Lenka Váchová 10:16

Všetci pretekári prešli Priehybou v limite, 44 dvojíc smeruje na Čertovicu.

11:16
Nejako sa rozfúkalo, aj oblakov pribudlo, kontrola na Ďurkovej hlási hmlu.

11:27
Prvá dvojica na Čertovici, oproti minulému roku stiahli čas o 30 min. Ivan Mudroň, Patrik Hrotek o 11:27!!!

11:55
Na Čertovicu dorazili Matej Fabšík a Matúš Vnenčák.

11:58
Tomáš Kačmarčík a Zdenko Žuffa na Čertovici.

12:02
Jozef Homola a Štefan Daňo, 12:02.

12:10
Ďalšie tímy na Čertovici:
Petr Kučera - Vlastimil Bukovjan 12:10
Igor Šimon a Ján Pačka 12:16
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec 12:16
Antoine Pottin a Cyrille Bachelard 12:19
Jakub Řídel a Miroslav Štrop 12:19

12:45
Prvý zmiešaný tím na Čertovici:
Milan Madaj - Jana Madajová 12:45

12:49
Ďalšie mužské tímy na Čertovici:
Martin Vnenčák - Martin Markech 12:24
Matúš Mikovíny - Gabriel Izsak 12:28
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéri 12:29
Richard Pouš - Ivan Murín 12:32
Boris Kotman - Peter Miklian 12:35
Jiří Lorenz - Petr Bloudek 12:37
Lukáš Pilař - Milan Mišák 12:39
Martin Krajčovič - Róbert Barčík 12:45

13:01
Posledný mužský pár, ktorý postupuje ďalej, je na Čertovici:
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík 13:01

13:03
Na Čertovicu prišli ďalšie zmiešané tímy:
Radek Eschler - Božena Kováčová 13:03
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková 13:05
Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica 13:16

13:31
Posledné zmiešané tímy, ktoré postupujú, sú na Čertovici:
Viola Drenková - Jaroslav Janíček 13:31
Kaspars Osis - Dace Linde 13:34
Petra Mücková - Michal Ryša 13:42

13:50
Prvý mužský tím na Chopku, Kamenná chata: Ivan Mudroň - Patrik Hrotek!!! Takmer o hodinu lepší čas ako minulý rok.

14:40
Jedni z najväčších favoritov Matej Fabšík a Matúš Vnenčák odstupujú na Štefáničke zo zdravotných dôvodov.

Zoznam postupujúcich dvojíc
Muži:

Ivan Mudroň - Patrik Hrotek
Tomáš Kačmarík - Zdenko Žuffa
Jozef Homola - Štefan Daňo
Peter Kučera - Vlastimil Bukovjan
Igor Šimon - Ján Pačka
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard
Jakub Řídel - Miroslav Štrop
Martin Vnenčák - Martin Markech
Matúš Mikovíny - Gabriel Iszak
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kári
Richar Pouš - Ivan Murín
Boris Kotman - Peter Miklian
Jiří Lorenz - Petr Bloudek
Lukáš Pilař - Milan Mišák
Martin Krajčovič - Róbert Barčík
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík

Zmiešané družstvá:
Milan Madaj - Jana Madajová
Radek Eschler - Božena Kováčová
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková
Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica
Viola Drenková - Jaroslav Janíček
Kaspars Osis - Dace Linde
Petra Mücková - Michal Ryša
Branislav Devečka - Tereza Galiová

Na úkor dvojice Fabšík - Vnenčák postupuje navyše posledná zmiešaná dvojica.

Vynikajúce časy majú aj tí, ktorí sa už žiaľ nezmestili medzi postupujúcich:
Hubert Muzika - Matúš Lopušný 13:22
Martin Píša - Filip Rek 13:34
Jozef Gorek - Radovan Machovič 13:53
Zdeněk Crha - Martin Průša 14:02
Michal Jakubec - Vladimír Ravinger 14:03
Fabien Domps - Magaly Da Silva 14:23
Tomáš Zaplatílek - Juraj Školka 14:21
Peter Tomašovič - Peter Křivánek 14:24
Thomas Lanzi - Julien Lanzi 14:29

14:50
Ďalší pretekári na Kamennej chate:
Jozef Homola - Štefan Daňo 14:34
Tomáš Kačmarčík - Zdenko Žuffa 14:36
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec 14:49
Jakub Řídel - Miroslav Štrop 14:53
Peter Kučera - Vlastimil Bukovjan 14:55

15:30
Ivan Mudroň - Patrik Hrotek už na Ďurkovej!!!!! Zlepšenie minuloročného času na tejto kontrole takmer o hodinu!

15:50
Ďalšie tímy na Kamienke:
Igor Šimon - Ján Pačka 15:08
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard 15:22
Martin Vnenčák - Martin Markech 15:22
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéry 15:28

Prvý zmiešaný tím na Kamennej chate!
Milan Madaj - Jana Madajová 15:36

Ďalšie tímy na Kamienke:
Jiří Lorenz - Petr Bloudek - 15:40
Lukáš Pilař - Milan Mišák - 15:48
Richard Pouš - Ivan Murín - 15:48

16:09
Kamenná chata:
Muži:
Boris Kotman - Peter Miklian 15:55
Matúš Mikovíny - Gabriel Iszak 16:02

Zmiešané:
Silvia Petrjánošová - Ľubomír Okruhlica 16:01
Radek Eschler - Božena Kováčová 16:03

Ďalšie tímy na Ďurkovej:
Jozef Homola - Štefan Daňo 16:12
Tomáš Kačmarčík - Zdenko Žuffa 16:16
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec 16:29
Petr Kučera - Vlastimil Bukovian 16:37
Jakub Řídel - Miroslav Štrop 16:38

Ďalsie tímy, ktoré majú vynikajúci čas, na Kamennej chate:
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík 16:25
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková 16:25
Viola Drenková - Jaroslav Janíček 15:53

Ďalšie tímy s výborným časom na Ďurkovej:
Igor Šimon - Jan Pačka 17:17
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard 17:19
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéri 17:24
Martin Vnenčák - Martin Markech 17:34
Jiří Lorenz - Petr Bloudek 17:38
Lukáš Pilař - Milan Mišák 17:40
Richard Pouš - Ivan Murín 17:51

Prvý zmiešaný tím na Ďurkovej!!!!
Milan Madaj - Jana Madajová 17:46

Zmiešané družstvá na Chopku, Kamennej chate 18:00:
Kaspars Osis - Dace Linde 16:59
Petra Mücková - Michal Ryša 17:13

Ďalšie tímy na Ďurkovej:
Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica 18:01
Radek Eschler - Božena Kováčová 18:06
Boris Kotman - Peter Miklian 18:00

18:12
Prvý mužský tím Hiadeľské sedlo: Ivan Mudroň - Patrik Hrotek!!! Takmer o hodinu lepší čas ako minulý rok.
´

18:12
Posledná mužská dvojica na Kamienke - Martin Krajčovič - Róbert Barčík, 18:12.

Posledný zmiešaný tím na Kamennej chate, Branislav Devečka - Tereza Galiová, 18:25. Končia preteky.

Ďalšie tímy na Hiadeľskom sedle 18:55
Jozef Homola - Štefan Daňo 18:46
Tomáš Kačmarčík - Zdenko Žuffa 18:48

19:00
Trochu zákulisných info z Ďurkovej: výborná atmosféra, ľudia povzbudzujú, pretekári vyzerajú oddýchnutí, francúzsky tím pokračuje ďalej aj po aplikovaní bryndze :)

19:04
Ďalší tím na Hiadeľskom sedle:
Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec 19:04

19:10
Ďurková muži:
Matúš Mikovíny - Gabriel Izsak 18:24
Tomáš Hlaváč - Robin Jančík 18:57

Ďurková zmiešané tímy:
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková 19:02
Viola Drenková - Jaroslav Janíček 19:03

19:17
Hiadeľské sedlo
muži
Petr Kučera - Vlastimil Bukovjan 19:17

Ďurková
zmiešaný tím
Kaspars Osis - Dace Linde 19:25

19:37
Prví v cieli!!! Ivan Mudroň - Patrik Hrotek, GRATULUJEME! Celkový čas 13:37 hod!!!!! Minuloročný rekord sa zlepšil o 1h 04 min!

Hiadeľské sedlo 19:47
Jakub Řídel - Miroslav Štrop 19:34

Ďurková 19:48
Petra Mücková - Michal Ryša 19:50

Jozef Homola a Stefan Daňo , 20:03 druhý mužský tím dobehol do cieľa na Donovaloch!!!! celkový čas 14h. 3 min. , oproti minulému roku zlepšili vlastný čas o 38 min.

Tretí mužský tím úspešne dobehol do cieľa o 20:10, Tomáš Kačmarčík a Zdenko Žuffa, celkový čas 14 h. 10 min.

Štvrtý mužský tím úspešne dobehol do cieľa o 20:32, Zbyněk Cypra - Rostislav Filipec, celkový čas 14:32

20:41
Ďalší tím v cieli!!!
Petr Kučera - Vlastimil Bukovjan!!! Gratulujeme!

Hiadeľské sedlo 20:48
Antoine Pottin - Cyrille Bachelard 20:16
Igor Šimon - Jan Pačka 20:17
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéri 20:24
Lukáš Pilař - Milan Mišák 20:34

Donovaly, ďalší mužský tím v cieli, 21:09, Jakub Řídel - Miroslav Štrop, celkový čas 15 h. 09 min.

Prvá zmiešaná dvojica Hiadeľské sedlo: Silvia Petrjanošová - Ľubomír Okruhlica, čas 21:13!!! ´

21:40
Hiadeľské sedlo, ďalšie mužské dvojice:
Jiří Lorenz - Petr Bloudek 20:57
Martin Vnenčák - Martin Markech 21:13

Na Hiadeľskom sedle je dvojica Jozef Gorek - Radovan Machovič s časom 21:23, ktorí môžu pokračovať v súťaži vzhľadom na odstúpenie jednej zo zmiešaných dvojíc na Kamennej chate.

21:40
Pôvodne prvá zmiešaná dvojica Jana Madejová a Milan Madej sa nachádzajú medzi Ďurkovou a Hiadeľským sedlom. Vzhľadom na problémy s kolenom k nim ide horská služba.

Ďalšia mužská dvojica v cieli na Donovaloch, 21:50, Antoine Pottin - Cyrille Bachelard, gratulujeme!!!

Ďalšia mužská dvojica v cieli na Donovaloch, 21:59, Igor Šimon - Jan Pačka, celkový čas 15:59, gratulujeme!!!

Ďalšia mužská dvojica v cieli na Donovaloch:
Tomáš Wiebauer - Mikuláš Kéri, 22:08, celkový čas 16:08, gratulujeme!!!

Druhý zmiešaný tím na Hiadeľskom sedle:
Radek Eschler a Božena Kováčová, super čas! 21:42

Ďalšia mužská dvojica v cieli na Donovaloch:
Jiří Lorenz - Petr Bloudek, 22:38, celkový čas 16:38, gratulujeme!!!

23:15 - Prvá zmiešaná dvojica v cieli!!! Silvia Petrjanošová a Ľubomír Okruhlica, GRATULUJEME! Celkový čas 17:15 hod!!!!! Minuloročný rekord sa zlepšil o 1h 03 min!

Donovaly - ďalšie mužské dvojice v cieli:
Martin Vnenčák - Martin Markech 23:16, celkový čas 17:16
Richard Pouš - Ivan Murín 23:17, celkový čas 17:17
Boris Kotman - Peter Miklian 23:24, celkový čas 17:24
Gratulujeme!!!

Donovaly
2. zmiešaná dvojica v cieli:
Radek Eschler - Božena Kováčová, 00:04, celkový čas 18:04

3. zmiešaná dvojica - Viola Drenková - Jaroslav Janíček, 00:31, celkový čas 18:31.
Gratulujeme!!!

Donovaly:
Matúš Mikovíny - Gabriel Izsak, 23:42, celkový čas 17:42. Gratulujeme!!!

Donovaly:
Dušan Hudák - Laura Vnenčáková, 01:14, celkový čas 19:14. Gratulujeme!!!

Donovaly: Tomáš Hlaváč - Robin Jančík, čas príchodu 01.25, celkový čas 19:25

Donovaly: Kaspars Osis a Dace Linde , čas príchodu 02.00, celkový čas 20:00

Hiadeľské sedlo:
Petra Mücková - Michal Ryša 01:30
Jozef Gorek - Radovan Machovič 2:32

Donovaly: Petra Mücková - Michal Ryša, čas príchodu 04.23, celkový čas 22:23, gratulujeme!!!

Donovaly: Jozef Gorek - Radovan Machovič, čas príchodu 05.14, celkový čas 23:14, gratulujeme!!!

V cieli sú už všetky dvojice, o 8:00 hod. bude vyhodnotenie a odovzdanie cien.

Diskusné fórum
Nízkotatranská stíhačka 2013 02/08/13 10:38 21 príspevkov
Najnovšie články v sekcii
 
Rozhovor Preteky zakliate dobrým smerom Cez víkend 1. – 2. júna 2019 sa uskutočnil 2. ročník Severného živloplazu, ultratrailového behu a diaľkového pochodu v okolí Starej Ľubovne. Úvodný ročník sa pasoval s búrkovými mrakmi, ale tentokrát to vyzeralo na ideálny priebeh. Či to tak … » viac 13/06/19 Soňa Mäkká Rozhovory
Rada Turistika ako výkon a prostriedok rozvoja vytrvalosti 3. Turistika je jednou z najpopulárnejších voľnočasových aktivít. Venujú sa jej ľudia bez predošlej športovej skúsenosti, ale aj aktívni či vyslúžilí športovci. Na turistických ... » viac 03/05/19 Tomáš Deneš Zdravie
Rada Turistika ako výkon a prostriedok rozvoja vytrvalosti 2. Turistika je jednou z najpopulárnejších voľnočasových aktivít. Venujú sa jej ľudia bez predošlej športovej skúsenosti, ale aj aktívni či vyslúžilí športovci. Na turistických ... » viac 24/04/19 Tomáš Deneš Zdravie
Najnovšie články autora
 
Rozhovor Preteky zakliate dobrým smerom Cez víkend 1. – 2. júna 2019 sa uskutočnil 2. ročník Severného živloplazu, ultratrailového behu a diaľkového pochodu v okolí Starej Ľubovne. Úvodný ročník sa pasoval s búrkovými mrakmi, ale tentokrát to vyzeralo na ideálny priebeh. Či to tak … » viac 13/06/19 Soňa Mäkká Rozhovory
Správa Malofatranská stovka je späť s novinkami Po ročnej prestávke sa vracia horský ultramaratón Malofatranská stovka so svojím 6. ročníkom. Podujatie sa bude konať v termíne 29.6. – 1.7.2019. V tomto ročníku môžu pretekári ... » viac 18/03/19 Soňa Mäkká Správy
Reportáž Vyhodnotenie roka v Slovak Ultra Trail V sobotu 1.12. sa v Bratislave uskutočnilo koncoročné stretnutie občianskeho združenia SLOVAK ULTRA TRAIL (SUT). Hlavným bodom programu bolo zhodnotenie sezóny 2018 a slávnostné vyhlásenie ... » viac 03/12/18 Soňa Mäkká Reportáže
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätať



Vytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Nízkotatranská stíhačka 2013 02/08/13 10:38 21 príspevkov
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  

0.48